פעילויות פנאי מומלצות שכדאי לאמץ בגיל השלישי

הגיל השלישי הוא למעשה הרגע הזה בחיים בו נכנסים למה שאפשר לכנות החופשה הגדולה ביותר בה אפשר להתחיל לשכוח משגרת העבודה העמוסה היום-יומית ולקבל בברכה את שגרה הנחת והמנוחה שמביאה איתה הפנסיה. 

אלו הרגעים בהם ניתן להתרווח וליהנות מפירות העבודה הקשה לאורך מרבית שנות חיינו, לבלות יותר זמן איכות בנעימים עם חברים וכמובן גם הנכדים, ובעיקר להנות מכל מה שיש לחיים להציע. זהו זמן אידיאלי גם להכניס לשגרת החיים החדשה תחומי עניין, פעילויות ובילויים שפחות הספקנו או מיצינו עד היום, להעשיר ולהרחיב את מעגל המכרים והחברים ובעיקר לצבור חוויות טובות ומהנות. בדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם כאן כמה סוגי פעילויות חווייתיות המתאימות לגמלאים בגיל השלישי ואשר יוכלו לספק לכם הרבה עניין וזמן איכות מהנה ביותר, בין אם עם בן / בת הזוג, בין אם חברים גמלאים אחרים וכן גם לגמרי לבד:


טיולים מאורגנים בטבע – טיולי טבע מציעים הרבה יותר מסתם שינוי בנוף השגרתי הרגיל והמוכר, אלא גם ובעיקר מביאים לשלווה, רוגע ושינוי באווירה המאפשרים לנקות את הראש ואת הנפש. תאמינו או לא, אבל טיולים לא רק משפרים את הבריאות הפיזית בגיל השלישי מבחינת התנועה וההליכה אלא גם יכולים לעודד את הנפש מבחינת מצב הרוח הכללי ולהפחית תסמיני בדידות, חרדה ודכאון. תוכלו לקבוע לעצמכם מסלול טיולים קצר ונחמד בטבע כזוג או עם חברים קרובים / משפחה או למצוא בקלות ברשת קבוצות של טיולים מאורגנים בארץ לגיל השלישי עם מדריך, הסעה מסודרת וכל מה שצריך מסביב.. כך או כך, מדובר בחוויה מרעננת אמיתית לגוף ולנפש שתמיד משאירה טעם של עוד, עד הטיול הבא.

הרצאות וסדנאות מעניינות – השתתפות בהרצאות מרתקות או סדנאות לימוד מעניינות תעניק לכם סביבה חברתית מעניינת ללמידה מחדש של נושאים שאולי לא הכרתם או כאלו שתרצו להיזכר ולרענן בחייכם. השתתפות קבועה במסגרות מעשירות שכאלו תסייע בשמירה על בריאות וחדות קוגניטיבית לאורך שנים לצד יתרונות מהותיים וחשובים ברמה המנטלית, החברתית והתקשורת הבינאישית. עבור גמלאים רבים האפשרות להשתתף באופן פעיל בסדנאות והרצאות היא דרך נהדרת להרחיב את מעגל הידע והחברים וגם לבחון את יכולות הזיכרון, השינון והלמידה שתמיד כדאי לחדד ולשמור ככל שחולפות השנים.

וגם כמובן, הצגות והופעות – צפייה בהצגה מעניינת או הופעה מרגשת יכולה תמיד להציף בנו זיכרונות טובים, לעורר מחשבות חיוביות חדשות לצד מנעד של רגשות וכל אלו הם דברים חשובים ולא מובנים מאליהם, להרגיש, לחוות ולחוש. זוהי גם דרך לפגוש ולהתחבר אל אנשים חדשים עם תחומי עניין ותרבות דומים, לחדש קשרים עם דמויות מהעבר שקצת שכחנו או הזנחנו ובכלל ליהנות מזמן תרבות איכותי. למופעים אמנותיים שכאלו יש גם את היכולת  הייחודית לגשר על פערי דורות ולאפשר למבוגרים להתחבר לדורות הצעירים עם חוויות תרבותיות משותפות. אם אתם מחפשים הצגה או מופע טוב ללכת אליו, באתר של רשת "מילב" תוכלו למצוא לו"ז המתעדכן מעת לעת במגוון הצגות ומופעים למבוגרים, לחצו כאן.

כך או כך, באיזה פעילות שלא תבחרו, כדאי תמיד להוקיר את הרגע ולנצל כל הזדמנות לזמן איכות מעשיר. טיולים בטבע, הצגות, הרצאות וסדנאות הן פעילויות מבורכות המאפשרות למידה מחודשת והנאה מחברה איכותית. אל תוותרו על איכות החיים שלכם בגיל השלישי, עבדתם בשבילה כל כך הרבה לאורך השנים ועכשיו הגיע הזמן להנות.

פנאי לגיל השלישי
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם